Web Sitesi Tasarımı & Yazılım

Web tasarım ve yazılım Okaliptus’un ana iş bütününü oluşturarak projelerinizin ve markalarınızın gereksinimleri yönünde tasarım ve yazılım çözümleri sunar. Dijital çağa geçişle birlikte teknolojik gelişmelerin sonucuna bağlı olarak hayatımızın ayrılmaz bir parçası haline gelen internet siteleri, markanızın kimliğini en iyi şekilde yansıtma biçimidir. Bünyesindeki profesyonel web geliştiricileri ile marka ve projeleriniz pozitif bir yükseliş ile zirveye çıkaracaktır.

Web sitesi nasıl yapılır ?

60+ marka referansı ve yüzlerce web sitesi tasarımı tecrübesine sahip olan profesyonel web geliştiricilerimiz, web sitenizin adımlarını hazırlayıp ‘’check-list’’ (iş planı) yöntemini uygular. Sizlere sunduğumuz hizmetlerde yapılacaklar listesi:

İşin alınmasından sonra, müşteri ile tasarım ve kodlama departmanları marka brief toplantısı gerçekleştirilir.

Alınan brief doğrultusunda site haritası oluşturularak müşteri ile paylaşılır ve onay alınır.

Rakiplerin web siteleri incelenir.

Müşteriden tüm dokümanlar temin edilir.

Tasarım dili ortaya çıkarılır.

Yazılım departmanı, müşterinin ihtiyacı doğrultusunda web sitesinin yazılım diline karar verir ve müşteri ile mutabık kalınıp, yazılım hakkında bilgi verilir.

Web tasarım ekibi, tasarım onayını alır.

Yazılım ekibi grafik tasarımı kodlama ile birleştirerek, ilk deneme yayınını müşteri ile paylaşır.

İlk onay alındıktan sonra revizeler var ise, tamamlanarak web sitesi yayına alınır.

Temel Seo yapılır.

Google Analytics kurulur.

Site açılma hızı kontrolleri de yapıldıktan sonra web sitesi teslim edilir.

Web sitesi admin paneli eğitimi verilir ve güncelleme işlemleri için teknik destek verilir.

Tüm yapılan web siteleri için Okaliptus ekibimiz olarak 1 yıl ücretsiz teknik destek sağlıyoruz.

Web Sitesi Tasarımının Etkili Olması İçin Dikkat Edilmesi Gerekenler:

Navigasyon

Navigasyon kullanımı sitenin daha kolay yönetilebilir olmasını sağlar. Çok sayıda içeriğe erişim sağlayabilmek için gerekli bir araçtır. Site haritası ve arama motorundaki etkisi içeriklere daha hızlı bir şekilde ulaşılmanızı sağlayarak arama motorlarında aranılan içeriğin bir tıkla çıkma olanağını size sunmaktadır.

Renk, Video ve Görsel Kullanımı

Web sitenizi tasarlarken oldukça özgün davranarak kurumsal kimlik bütünlüğünüzü esas alıyoruz. Ürün tanıtımında, mümkün olduğunca markanızın ve projelerinizin kendi görsellerini kullanmaya özen göstererek video ve görsel desteği kullanıyoruz.

Sosyal Medya Entegrasyonu

Proje ve markalarınız sosyal medya entegrasyonu sayesinde; Facebook, Instagram ve Google Merchant mağazalarınızda yayınlanarak, öne çıkmanızı ve hızlı bir şekilde kitlelere ulaşmanızı sağlıyoruz. Sosyal medya entegrasyonu sayesinde ürünlerinizi hızlı bir şekilde ziyaretçilere yönlendiriyoruz.

Mobil Uyumluluk ( Responsive Design )

Akıllı telefonların hayatımızın vazgeçilmez bir parçası olmasıyla birlikte web ziyaretlerinin büyük çoğunluğu mobil telefonlardan yapılıyor. Tüm cihazlarda web sitenizin etkili çalışması için responsive tasarımlar sağlıyoruz. Aksi taktirde siteniz ciddi trafik kaybedecek ve rakiplerinin ardında kalacaktır.

Web Sitenizde İçerik Oldukça Önemlidir

Web sitesi, sizin görünür yüzünüzdür ve hedef kitlenizde ilk olumlu – olumsuz etkiyi bırakacak olan bölümdür. Hedef kitlenizin arama motorlarında size ve markanıza daha kolay ulaşarak sizi bulmalarını sağlar. Bu sebeple kendinizi doğru ve daha net ifade etmeniz için tasarımı olduğu kadar, web sitenizin içeriği de oldukça önemlidir. Yaratıcı ve dikkat çekici sloganlar sizi arama motorlarında üst sıralara çıkarması için özgün ve kaliteli metinlere ihtiyacınız olacaktır.

Kolay Ulaşılabilirlik

Web sitenizdeki iletişim alanlarını kullanıcıların hızlı bir şekilde ulaşması için tasarlıyoruz. Bu sayede web sitenizdeki kullanıcıların bıraktığı lead’leri kaçırmadan, ürünlerinizi satın almalarına teşvik ediyoruz. İletişim formarı, Whatsapp, Telegram ve diğer sosyal ağlar aracılığıyla web sitesi kullanıcıları ile hızlı bir şekilde iletişim kurmanızı sağlıyoruz.

İnternet sitenizi siz yönetin, takıldığınızda bizden teknik destek alın.

Okaliptus ekibimiz olarak teslim ettiğimiz tüm web sitelerine yönetim paneli entegrasyonu yapıyoruz. Bunun sonucunda web sitenizi dilediğiniz zaman güncelleyebilir ve daha aktif bir kullanıma sahip olabilirsiniz. Admin paneli kullanımında genelde 30 dakikalık eğitimden sonra kolaylıkla öğrenilebilir fakat her koşulda teknik destek ekibimiz sitenizi güncellemeniz esnasında yaşadığınız problemler ile ilgili size yardımcı olacaktır.