Google Ads Reklamları, arama motorunda ücretli bir şekilde reklam vermenizi sağlar. Amaç sitenizle ilgili arama yapan kullanıcıları sitenize çekmek için kullanılan reklamlardır.
Google’da gün içinde yapılan milyonlarca arama vardır. Google işte burada sizin sitenizle ilgili yapılan aramaları bütçenize göre sayfanın üst sıralarında gösterir.
Google Ads Reklamları, seçmiş olduğunuz anahtar kelimeler ve ads panelinizdeki optimizasyonlarınıza göre anahtar kelimenizin, hangi saatlerde, hangi lokasyonlarda çıkabileceğini hatta demografik filtrelemeyi de seçebilmenize olanak sağlar.

Ads üzerinde oluşturduğunuz kampanyaları görüntülü olarak da yayınlayabilir ve belirlediğiniz web sitelerinde gösterimini sağlayabilirsiniz. Bu sayede kullanıcılar anahtar kelimelerinizi aratmasalar bile, Google tarafından bilinen geçmiş arama veriyle reklamlarınız ilgili kullanıcılara gösterilir.

Google Ads bütçenizi belirlerken dikkat etmeniz gereken en önemli unsur sektörünüzde bulunan rekabet durumudur. Bunun yanı sıra kampanyanızın önceliği ve yapmış olduğunuz hedefleme de bütçenizi belirlemede rol oynar.

Google Adws reklamı öncesin de yapılması gereken en önemli durumlardan biri anahtar kelime analizidir. Hangi kelimenin ne sıklıkla arandığı, tıklama başı ortalama maliyeti göz önünde bulundurulmalıdır.

Google Adwords hakkında daha fazla bilgi almak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.