Landing Page

Landing Page dijital pazarlama sektörünün vazgeçilmez araçlarının başında gelir. Türkçe tanımı ”Varış Sayfası” olarak ifade edebiliriz. Sunmak istediğiniz belli bir ürün, hizmet veya reklam kampanyasıyla ilgili başlığa özel kurulmuş açılış sayfası olmakla birlikte internet sitesi üzerinden kullanıcıların ulaştıkları sayfadır. Landing Page’nin diğer sayfalardan farkı; web kullanıcılarını bu sayfaya yönlendirilmesini sağlayarak belli bir mesajı ve bu mesaj üzerinden geri dönüşümü sağlıyoruz. Çünkü sunduğunuz ürün, hizmet ya da faaliyet alanınıza giren bir konunun tüm yönlerini aktarmanıza olanak sağlayacağı için geri dönüş elde etmenizde önemli fırsat yaratır. Bu sayede reklamlar üzerinden kullanıcıları satışa yönlendiriyor, iletişim formlarıyla veri toplayıp ziyaretçi trafiğinizin potansiyel performansınızı arttırıyoruz. Doğru uygulama taktiğiyle, reklamlar ile hedeflediğiniz kitlenizin dijital pazarlama çalışmalarını büyük ölçüde ileriye taşınması mümkündür. Ancak sağlam bir teknik temele dayanmalı ve hedeflediği kitlenin dinamiklerine de uygun olmalıdır.

Etkili Bir Landing Page İçin:

Ziyaretçilerinizi tanımalı, istek ve beklentilerini karşılamalısınız.
Ziyaretçilerinizin hangi sorulara yanıt aradığını tespit ederek, aradıkları yanıtı sizde bulmalarını sağlayacak içeriklerle karşılarına çıkmalısınız.
Ziyaretçilerinizi bir reklam üzerinden yönlendiriyorsanız, mesajınızın reklam içeriğiyle uygun olmasına özen göstermelisiniz.
Etkili bir landing page için sayfanız da bulunan görsel, mesaj veya tasarım açısından test edilerek ziyaretçi profilinize uygun şekilde güncellenmelidir.