SEO danışmanlığı

İnternetin hacminin büyümesi ile ihtiyacı her geçen gün daha da artan SEO danışmanlığı dijital pazarlamanın altın değerindedir. SEO danışmanlığı, arama motoru optimizasyonu konusunda uzmanlanmış kişi veya kurumların, web sitelerinin performansını artırmak ve internetteki görünürlüklerini artırarak, arama sorgularına yanıt verecek içerik üretilerek, markaların tüm dijital varlıkları kontrol edilerek, arama motorlarının istediği optimizasyona getirme süreçlerinin tümünü kapsar. Seo danışmanlığı belirli bir sürede yapılan bir iş olmadığı gibi süreklilik isteyen bir iştir. Markanızın dijital ortamda varlığı olduğu sürece rakipler sürekli olarak incelenir, site güncellemeri yapılır, kıyaslamalar yapılır ve bu doğrultuda stratejiler belirlenir. Bu sayede Google’da markanızı daha etkili hale getirebilirsiniz.

Aylık SEO Danışmanlığı

Seo danışmalığı için aylık yapılan aksiyon planları vardır. Öncelikli olarak markanızın, belirlenen ay içinde web sitesiyle ilgili yapılacaklar listesi hazırlanır. Ölçülebilir performans değerlendirmeleri ile de ay raporları hazırlanır.
Site içi çalışmalar biraz süreç alsa da, daha sonraki aylarda rakiplerin orta ve uzun vade ki hedefleri belirlenir. Seo danışmanlığı ile beklenen performans her ne kadar kısa sürede etkisini alabileceğiniz bir çalışma gibi görünse de, aynı pozisyonda kalmak için sürekli ve sabırlı bir optimizasyon sağlanması gerektirir. Aylık Danışmanlık Kapsamına Dahilinde;
Seo stratejisinde temel hedef ve amacı iş başlangıcında belirlenir.
Aylık çalışma takvimi oluşturulur.
Çalışma yapacak ekibin marka yöneticileri ile entegrasyonu sağlanır.
Markanızın ve ekibimizin görev dağılımı ve sorumlulukları belirlenir.
Çalışmanın teknik uygulama detayları reklam veren ile paylaşır.
Elde edilecek başarının kısa, orta ve uzun vade de ki hedefleri belirlenir.
Düzenli raporlamalar ile performans denetimi yapılır.
Rakipler incelenir analizi yapılır.
Anahtar kelimeler tespit edilir.
Ülke bazlı aktivasyonlar yapılacak ise, her ülkeye özel iletişim çalışması yapılır.

SEO Bir Takım İşidir

Seo çalışması markalar için oldukça önem taşımaktadır. Ama ne kadar verim ve sürdürülebilirlik sağlıyor? Günümüzde internette birçok bireysel danışman hizmet veriyor fakat uzun vadede başarı sağlamanız için iyi entegre olmuş bir ekibe ihtiyacınız var.
Google arama motorlarında istediğiniz anahtar kelimeler ile en üst sırada çıkmak için oldukça karmaşık bir sürü aşama olacaktır. Bunların yapılmasını bilen bir seo danışmanı bile olsa, o kriterlerin yerine getirmesini sağlayacak bir ekibe ihtiyaç duyar. Örneğin;
Görsel içerik üretimi
Sosyal medya yönetimi
Video içerik üretimi gibi alanlarda markanız için üretim yapan bir ekibe ihtiyaç duyacaksınız.

SEO Neden Bu Kadar Önemli

Arama sorgularında hedef kitleye ulaşmak için SEO uzmanı kişiler tarafından sitenizin optimize edilmesi gerekmektedir. Çünkü Google’da yapılan bir araştırmaya göre ilgili anahtar kelime sonuçlarında eğer 1. Sıradaysanız, potansiyel müşterinin sizin web sitenizi ziyaret etme oranı %33. 2. Sırada iseniz, %18, 3. Sırada iseniz, %12 oranında değer gösteriyor. Yani buda demek oluyor ki markanızın ilk 3 sırada yer alması hem bilinirliği arttırırken hem de organik yeni müşteri kazanmanızı sağlıyor.

Nasıl Başlıyoruz ?

SEO çalışmaları, iki aşamadan oluşur. Site içi SEO çalışmaları ve site dışı SEO çalışmalara olmak üzere 2’ye ayrılır.
Site İçi SEO Çalışmaları
Site içi SEO çalışmaları, web siteniz üzerindeki içerikleri düzenleyerek, arama motorlarına uyumlu hale getirilir. Bu aşamada yapılan işleri şu şekilde sıralayabiliriz;
Sayfalardaki başlık etiketleri (H1, H2, H3 vb.)
Sayfadaki etiket ve kategori ağacının düzenlenmesi
Meta açıklamaların revize edilmesi
Orijinal içerik kontrolü ve üretimi
Anahtar kelime analizi sonrasında fikir ve alternatiflerinin bulunması
Sayfa üzerindeki anahtar kelime yoğunluğunun belirlenmesi ve süreç içerisinde kontrolünün sağlanması
Site haritasının oluşturulması ya da optimize edilmesi
Başlık ve anahtar kelime kullanımları
Site hızının kontrolü ve artırılması için çalışmaların yapılması ( image sizes )
Mobil SEO çalışmalarının devreye alınması
Google arama algoritma yeniliklerinin takip edilerek, yeni algoritmalara uygun bir şekilde bu çalışmaları yeniden yapılandırmak
Yapılan çalışmalarla ilgili öncesi/sonrası raporları hazırlamak

Site Dışı SEO Çalışmaları

Organik link alımı ile site için backlinks oluşturma
Sosyal medya ile trafik dönüşümü yaratmak
Video içerikler geliştirerek, SEO’ya katkıda bulunmak
Blog yayınlarına farklı sitelerden backlink oluşturmak

SEO Paketlerimiz

OKALİPTUS olarak, sektörel yoğunluğunuza ülkesel bazda yapmak istediğiniz SEO çalışmalarına dair paketlerimizi inceleyebilirsiniz. Genel olarak SEO, 3 farklı paketten oluşur,. 1- Başlangıç ( Genel SEO )
2- İleri Seviye ( Yurt İçi )
3- Uluslararası ( Yurt dışı )
Tüm merak ettikleriniz ile ilgili, SEO ekibimiz ile iletişime geçebilir, markanıza en uygun SEO danışmanlığı hizmetini alabilirsiniz.