Gmail Reklamları

Gmail reklamları, gmailde tanıtımlar sekmesinde yer alan reklam modelidir. Bir mail ile kullanıcılara mesaj şeklinde bir reklam göstermenizi sağlar. Gmail hesabına giriş yapan kullanıcılara, mail kutusu sekmesinin üstünde bir reklam gösterilir. Her tıklama yapıldığında mail boyutu açılarak genişletilmiş bir reklama dönüşür.

Gmail reklamları için hedefleme seçenekleri

Anahtar kelime hedefleme

Belirlediğiniz anahtar kelimelere göre reklamlarınız gösterilir. Bunu bir örnekle açıklamak gerekirse anahtar kelimenizi tekstil olarak seçtiyseniz, tekstil kelimesi ile ilgili mail almış bir kullanıcıya reklamlarınız gösterilir.

Demografi hedefleme

Ulaşmak istediğiniz kitleyi yaş, cinsiyet ve ebeveynlik durumuna göre belirler. Bir nevi seçtiğiniz filtrelemeye göre reklamlarınız gösterilir.

Domain hedefleme

Önceden seçmiş olduğunuz sitelerden mail alan kullanıcıları hedefleyebilirsiniz. Şu şekilde örnek verebiliriz sağlıklı beslenme ve diyet gibi sitelerinden mail alan kullanıcıları hedefleyerek sağlıklı yaşam ve egzersiz ilgili bir ögenin tanıtımını yapabilirsiniz. Bunun için hedeflediğiniz domainleri seçmeniz yeterli olacaktır.

Konu hedefleme

Ürün veya hizmetlerinizle ilgili konuları hedefleyip sizinle alakalı kullanıcılara ulaşmanız sağlanabilir. Örneğin sağlık ürünleri sayan bir firma tıbbi malzemelerle ile ilgili konuları ekleyebilir.

İlgi Alanı ve Yeniden Pazarlama

Ürün ve hizmetlerinizle ilgili daha önce sizin sitenizi ziyaret etmiş kullanıcılara reklamlarınızı gösterebilirsiniz.

Gmail Reklamları, ilgi çekici bir başlıkla reklam maillerinizin açılmasını sağlayarak, maillerinizin içeriğini kaliteli tutarak, potansiyel müşterilerinizi sitenize çekmenize yardımcı olacaktır.
Siz de kampanyanızı gmail reklamlarıyla duyurmak istiyorsanız ve aklınıza takılan sorular varsa bizimle iletişime geçebilirsiniz.